De eerste Boekspot is open
Houten heeft de landelijke primeur: vrijdag 27 januari is in Theater aan de Slinger de eerste Boekspot geopend. De opening was geanimeerd. Aan de bezoekers was gevraagd een boek mee te nemen en daar was enthousiast gehoor aan gegeven. Dat maakte meteen de tongen los: boeken ruilen en er samen over praten is leuk! Een verslagje van de opening is te lezen op de blog van Judith Henstra (Leeswammes).
In de foyer van het theater vindt u een boekenkast waar u boeken kunt achterlaten, lezen of meenemen. Zo worden theaterbezoekers in de gelegenheid gesteld een boek te pakken of voor andere liefhebbers ter beschikking te stellen. Het theater heeft in de ‘literaire foyer’ ook plek vrij gemaakt voor een leestafel.
Boekspots zijn een initiatief van Bibliotheek Lek & IJssel in samenwerking met Bisc Utrecht. Door middel van Boekspots wil de Bibliotheek het leesplezier vergroten en laten zien dat lezen altijd en overal kan: spots kunnen bijvoorbeeld op scholen of universiteiten, en natuurlijk ook in theaters een mooi plekje hebben. Daarnaast krijgen boeken een tweede leven. Het gebruik van een Boekspot is gratis en er zijn (bijna) geen regels.
Kijk voor meer informatie op Theater aan de Slinger, Bibliotheek Lek & IJssel of volg de Boekspot op Twitter. Boekspot heeft ook een eigen website en facebookpagina.






