» Home » Speciaal voor » Kleine kernen

Kleine kernen

U vindt op deze pagina’s informatie over alternatieve diensten in de kleine kernen van de gemeenten Houten, Lopik en Vianen. Klikt u op een plaatsnaam voor meer specifieke informatie.

Kinderen tot 12 jaar

In een aantal basisscholen is een wisselcollectie geplaatst. Kinderen kunnen uit deze collectie materialen mee naar huis nemen. De bibliotheek in de school is minimaal tweemaal per week open, binnen of buiten schooluren.

 

Minder mobiele inwoners

Voor deze groep kan de dienst Bibliotheek aan Huis een goed alternatief zijn voor bezoek aan een vaste vestiging. Wie hiervan gebruik wil maken krijgt bezoek van een bibliotheekmedewerker, die met de klant de wensen bespreekt. Vervolgens zorgt een vrijwilliger elke vier weken voor bezorging van de gewenste materialen aan huis.

In onze vestigingen is een folder verkrijgbaar over Bibliotheek aan Huis. De informatie is ook op deze website te vinden bij Speciaal Voor-Bibliotheek aan Huis.

 

Overige groepen

De inwoners van de kleine kernen kunnen gebruikmaken van alle vestigingen van Bibliotheek Lek & IJssel in Benschop, Lopik, Houten, IJsselstein en Vianen, maar ook van alle andere bibliotheken in de provincie Utrecht. Met de Utrechtse bibliotheekpas kunnnen boeken en andere materialen overal worden geleend en overal worden teruggebracht. En reserveren kan comfortabel via de eigen pc thuis. Meer informatie is te vinden op bij De Bibliotheek-Abonnementen.